Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwania

10 maja 2022

Punkty widokowe w Madrycie

Ludzie w parku, alejka, drzewa i zachód słońca

W każdym mieście, które odwiedzam, szukam miejsc, z których mogę podziwiać panoramę, zobaczyć wszystko z góry. Gdzie znaleźć najlepsze punkty widokowe w Madrycie? Jest ich całkiem sporo, zebrałam 9 propozycji w jednym miejscu.

Hotel Riu Plaza España

Jeden z najlepszych, według mnie, punktów widokowych w Madrycie znajduje się na 26 piętrze hotelu Riu, który mieści się na Plaza de España, czyli w samym centrum miasta.

Na szczycie potężnego wieżowca znajduje się restauracja oraz skybar. Niestety wejście jest płatne, obojętnie czy chcesz wejść tylko na taras widokowy, czy skorzystać z usług gastronomicznych.

Główne wejście do hotelu od strony placu jest tylko dla gości hotelowych. Wstęp na punkt widokowy znajduje się z tyłu, od ulicy Calle del Maestro Guerrero.

Widok jednak nie równa się z niczym innym. A amatorów adrenaliny z pewnością ucieszy taras z fragmentem przeszklonej podłogi. Na plus również możliwość zamówienia napojów/przekąsek.

Czynne:

codziennie od 11:00 do 1:00 (ostatnie wejście o północy).

Bilety:

5 € od 11:00 do 17:00 na tygodniu.
10 € od 17:00 do 00:00 oraz w weekendy i święta, niezależnie od godziny.
Dla gości hotelu bezpłatnie.

Ratusz Miejski (Mirador Madrid)

W centrum, na Placu Cibeles możesz oglądać panoramę Madrytu z 360º. Jest to jeden z najbardziej popularnych punktów widokowych hiszpańskiej stolicy. I nic w tym dziwnego, ponieważ z 8 piętra dostojnego Pałacu Cibeles – Ratusza Miejskiego, możesz podziwiać wszystkie najważniejsze atrakcje centralnej części miasta. Zobaczysz stąd m.in. muzeum Prado czy park El Retiro. Możesz także poprzyglądać się temu, co dzieje się na największych ulicach Madrytu: Gran Vía i Calle Alcalá.

Źródło zdjęcia: miradormadrid.com

Aby dostać się na punkt widokowy, wejdź do budynku, a następnie skieruj się do kasy, która znajduje się na 2 piętrze. Po zakupie biletu wjedziesz windą na 6 piętro, kolejne 2 pokonasz schodami. (Dla osób z trudnościami w poruszaniu się jest dostępna winda również na tych ostatnich 2 piętrach).

Na 6 piętrze znajduje się taras. Możesz na nim wypić kawę lub drinka. Jednak to dopiero na 8 piętrze zobaczysz najpiękniejszy widok – panoramę całego miasta.

Wejście do pałacu wiąże się z kontrolą bezpieczeństwa. Nie zabieraj ze sobą ostrych przedmiotów, rzeczy w sprayu itp.

Mirador Madrid można zwiedzać bezpłatnie z przewodnikiem (w języku hiszpańskim) od wtorku do piątku o godz. 12:00, w środę o 17:30. Jeśli chcesz skorzystać – zarezerwuj wizytę w punkcie informacyjnym w budynku lub mailowo: info@centrocentro.org.

Źródło zdjęcia: miradormadrid.com

Wstęp:

od wtorku do niedzieli w godz. od 10:30 do 14:00 i od 16:00 do 19:30. Wejście mniej więcej co pół godziny. Najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem.

Bilety:

3 € dorośli, 2,25 € dzieci w wieku 2-14 lat, 2,25 € osoby powyżej 65 r. ż., 1 € dzieci poniżej 1 r. ż.
Kasa biletowa znajduje się na 2 piętrze i jest czynna: wtorek – niedziela: 10:00 – 13:45 i 15:00 – 19:30.

Bilety można kupić na miejscu lub online. Przy zakupie biletu przez Internet pobierana jest opłata serwisowa 0,50 €.

Wieża widokowa Moncloa’s Lighthouse (Faro de Moncloa)

Z kolei moim ulubionym miejscem do podglądania Madrytu z góry jest wieża Moncloa. Znajduje się ona kawałek poza ścisłym centrum, co pozwala na oglądanie panoramy miasta już nie od środka, a z boku.

Taras widokowy znajduje się na 92 m wysokości i dojedziesz tam przeszkloną windą, co samo w sobie jest już atrakcją. Ze szczytu możesz podziwiać panoramę całego miasta z 360º, co moim zdaniem jest naprawdę jednym z najlepszych punktów widokowych tego miasta.

Dojedziesz tu wygodnie autobusami lub metrem – stacja Moncloa (L3, L6). Wieża jest też w zasięgu spaceru od głównych atrakcji np. Pałacu Królewskiego, czy Świątyni Debod.

Czynne:

od wtorku do niedzieli od 9:30 do 20:00.
W poniedziałki – zamknięte. Ostatnie wejście jest możliwe na pół godziny przed zamknięciem. Na wieży można spędzić maksymalnie 30 minut.

Bilety:

4 € dorośli, 2 € dzieci, 1 € dzieci do 6 r. ż. dostępne na miejscu lub online.

Dach Círculo de Bellas Artes

Nieopodal, również w centrum, znajdziesz kolejny punkt widokowy. Círculo de Bellas Artes to centrum kulturalne, w którym znajdziesz kino, teatr, galerię czy też sale koncertowe. Na dachu znajduje się taras, z którego możesz podziwiać widok na główną ulicę miasta Gran Vía, charakterystyczny budynek Metropolis, Plaza Cibeles oraz pobliskie kamienice. Przykładowe zdjęcia z tego miejsca znajdziesz na Instagramie #circulodebellasartes.

Źródło zdjęcia: www.circulobellasartes.com

Wstęp:

od poniedziałku do czwartku 12:00 do 01:00,

piątki i soboty 10:00 do 02:00

niedziele 10:00 do 01:00.

Bilety:

5 € - cena obejmuje wejście na taras oraz hale wystawowe.

Wzgórze Principe Pío ze świątynią Debod (Mirador de la Montaña de Príncipe Pío)

W Parku La Montana znajduje się wzgórze z egipską świątynią Debod. Kawałek za nią, na skraju wzgórza roztacza się przepiękny widok na zachodnią część miasta. Stąd możesz podziwiać m.in. Pałac Królewski.

I choć dziś góra jest idealnym miejscem do beztroskiego podziwiania zachodu słońca, kryje w sobie mroczną przeszłość. To tutaj 3 maja 1808 roku, podczas wojny o niepodległość, przywieziono 44 madrytczyków, którzy następnie zostali rozstrzelani przez wojska napoleońskie. Tylko jeden z nich Juan Suárez przeżył, ponieważ, udało mu się uciec, staczając się z góry.

Później, przez wiele dni ciała rozstrzelanych były eksponowane jako lekcja dla ludności. Dziś spoczywają na cmentarzu Cementerio de La Florida, który znajduje się w pobliżu i jest poświęcony bohaterom zdarzeń z tamtego czasu.

Z pewnością kojarzysz też obraz "3 maja 1808: Rozstrzelanie powstańców madryckich", który namalował Francisco Goya 6 lat po tym tragicznym wydarzeniu.

Czynne:

Wzgórze i punkt widokowy - dostępne cały czas

Cmentarz jest zamknięty i można go zwiedzić tylko po indywidualnym umówieniu się. Aby to zrobić skontaktuj się z Towarzystwem Dobroczynności Weteranów Milicji Narodowej (Sociedad Filantrópica de Milicianos Nacionales Veteranos) pod numerem: (+34) 91 365 27 77.

Bilety: bezpłatne

Kolejka linowa w Madrycie (Madrid Teleférico) - tymczasowo zamknięte 01.2024

Nieopodal świątyni Debod, w Parku del Oeste znajdziesz madrycką kolejkę linową. Kursuje ona pomiędzy dwoma stacjami: Rosales i Casa de Campo, niezmiennie od 1969 roku. Kolejka wznosi się na wysokość 40 m, co stwarza dobrą perspektywę do robienia zdjęć. Porusza się z prędkością 3,5 m/sekundę, a całą trasę pokonasz w 11 minut. To z pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią podziwiać świat z góry.

Źródło zdjęcia: www.themayor.eu

Czynne:

Codziennie od 12:00 do 20:00, niekiedy dłużej do 21:00. Godziny są jednak ustalane sezonowo i mogą się zmieniać. Konkretne godziny otwarcia w danym dniu sprawdzisz na stronie kolejki.

Bilety:

W jedną stronę: 4,5 € dorośli, 4 € dzieci i osoby powyżej 60 r. ż.

W obie: 6 € dorośli, 5 € dzieci i osoby powyżej 60 r. ż.

Bilety można kupić na stronie ETM Madrid Teleférico.

Źródło zdjęcia: miradormadrid.com

Kopuła katedry Almudena

Jeżeli masz w planie zwiedzanie katedry - Catedral de la Almudena znajdującej się obok Pałacu Królewskiego, nie zapomnij o punkcie widokowym w kopule kościoła. Bilet obejmuje również Muzeum Katedralne i dostęp do balkonu wychodzącego na Plaza de la Armería i Pałac Królewski.

Czynne:

od poniedziałku do soboty od 10:00 do 14:30. Zamknięte w niedziele i święta.

Bilety:

7 € dorośli, 5 € dzieci, emeryci i studenci.

Punkt widokowy na Plaza de la Armería (Mirador de la Cornisa del Palacio Real)

Tuż obok, na placu Plaza de la Armería, znajdującym się pomiędzy Katedrą a Pałacem Królewskim, jest taras widokowy, z którego można zerknąć na zachodnią część miasta.

Czynne:

codziennie od 10:00 do 22:00.

Bilety: bezpłatne.

Taras widokowy w centrum handlowym El Corte Inglés Callao

Kolejna propozycja to taras widokowy, na który możesz zajść przy okazji zakupów w jednej z madryckich galerii handlowych. Wejście na taras w budynku El Corte Inglés Callao jest bezpłatne. A ze względu na swoją lokalizację (centrum miasta) widok jest naprawdę ciekawy. Możemy stąd rzucić okiem zarówno na ulicę Gran Vía, plac Plaza de España, okolice Pałacu Królewskiego, jak i charakterystyczny budynek Carrión z neonem Shweppes.

Taras znajduje się na 9 piętrze budynku. Jest tam również strefa gastronomiczna, więc oprócz podziwiania widoków można także coś zjeść.

Czynne:

codziennie od 10:00 do 24:00.

Bilety: bezpłatne.

Źródło zdjęcia: miradormadrid.com

To już wszystko, jeżeli chodzi o przegląd punktów widokowych w Madrycie. Wybierz to, co Tobie odpowiada najbardziej. Życzę przyjemnych widoków! ;-)

A jeśli szukasz informacji na temat innych atrakcji w Madrycie, sposobów na transport po hiszpańskiej stolicy lub interesują Cię inne przydatne informacje - zajrzyj do moich poprzednich postów.

Moje zdjęcie.

Cześć! 👋 Jestem Magda

Uwielbiam włoską kuchnię, hiszpański język i wiedeńską architekturę. Polskie góry i ruskie pierogi. Zwiedzam europejskie zakątki korzystając z tanich lotów i wyszukując ciekawe do odwiedzenia miejsca. A w przerwach od podróży piszę o życiu, niezmiennie przy kubku kawy. Wszystko opisuję tutaj, częstuj się!

📱 Instagram

Bangkok Furama Silom
China Town
Yanui Beach
30 stka
Fit Gąska Włochy
Doggy Yoga
Sarydnia
Big Buddha
Nałęczów
Logo FoxParadox. Mały narysowany lisek koloru czarnego obok napisu FoxParadox.© 2024 Fox Paradox